close
متخصص ارتودنسی

اعتراض اهل سنت نسبت به توهین محسن رضایی به امیرالمؤمنین عمربن خطاب- رضی الله عنه-

اعتراض اهل سنت نسبت به توهین محسن رضایی به امیرالمؤمنین عمربن خطاب- رضی الله عنه-
یکشنبه 25 آذر 1397

جدید ترین ها


اعتراض اهل سنت نسبت به توهین محسن رضایی به امیرالمؤمنین عمربن خطاب- رضی الله عنه-

اعتراض اهل سنت نسبت به توهین محسن رضایی به امیرالمؤمنین عمربن خطاب- رضی الله عنه-

اخیرا دکتر محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، ‌به ساحت مقدس امیرالمؤمنین عمربن خطاب- رضی الله عنه- اهانت نمود که این اقدام اعتراض شدید جامعه اهل سنت را در پی داشت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنی آنلاین به دنبال توهین دکتر محسن رضایی به حضرت عمر- رضی الله عنه- که در صفحه فیسبوک شخصی خود حضرت عمر- رضی الله عنه- را به “جان کری”، وزیر خارجه آمریکا تشبیه داده بود، تعدادی از جوانان اهل سنت با درج مطلب و کامنت در فضای مجازی اعتراض خود را نسبت به این اقدام دکتر رضایی ابراز داشتند.
در یکی از کامنت‏‌هایی که توسط یکی از جوانان اهل سنت گذاشته شده آمده است: « آقای رضایی .. عمر بن خطاب معصوم نبود و هم‌چنین با تقواترین و پرهیزگارترین مسلمان بعد از پیامبر نبود ولی به اعتقاد بنده بزرگترین سیاست مدار طول تاریخ اسلام بود.. عادلترین حاکم بود .. رفاه و ثروت را برای ملت فراهم اورد .. روز مشغول امور حکومتی بود شب مشغول کمک مخفیانه به فقرا و تهی دستان.. عمر برای خود قصر و یا کاخ درست نکرد.. توجه داشته باشید پولهای کلان و ثروتهای حاصل از غنیمتهای جنگی را در بین نزدیکان خود تقسیم نکرد… حتی برای یک بار رشوه دریافت نکرد.. دست فرزندانش را در امور حکومتی و اقتصادی و امور مرتبط با ثروت و نفوذ باز نگذاشت….. عمر انتقادپذیر بود او حتی سخن حق را از زبان یک زن و در ملأ عام قبول می کرد .. جناب دکتر! در زمان عمر بدلیل عدل و داد خلیفه مخالف سیاسی وجود نداشت اگر هم بود مخالف سیاسی کشته نمی شد یا بدون دادگاهی زندانی نمی شد .. اقای دکتر! عمر ظالم نبود رفتار انسان دوستانه سربازان حکومتی عمر باعث گسترش نفوذ سلطه حکوت عرب در کمترین زمان ممکن به دوردست ترین مکان قابل دسترسی شد .. جناب دکتر! عمر نفت نداشت .. عمر منابع طبیعی بسیار زیاد با درامد فوق العاده زیاد در اختیار نداشت .. درامدی از عوارض اتوبانها و بیمارستانها و قبوض اب و برق وگاز وتلفن و هم‌چنین قبض جریمه نداشت .. با توجه به همه اینها او رفاه و عدالت را در تمام قلمرو حکومت خود فراهم کرده بود … او دنیا را برای خود نخواست دنیا را برای رسیدن به قیامت و رضایت رب العالمین مثل مسافری پیمود..»
یکی دیگر از جوانان اهل سنت تشبیه حضرت عمر به جان کری را “تشابه سخیف” توصیف کرده و در جواب توجیه تعجب برانگیز محسن رضایی که گفته بود “اگر قرار باشد من به عنوان یک شیعه تمامِ آرای اهل سنت را لحاظ کنم؛ آنچه دیگران می گویند “اشتباه است” را ننویسم، و به طور کلی نظری ندهم، آن وقت چه بنویسم؟ چه نظری بدهم؟ چه کاری انجام دهم؟” نوشته است: «هیچ کس مخالف اظهار نظر متفاوت و مخالف ایشان و سایر اهل تشیع درباره اعتقادات و شخصیت‌های مورد احترام اهل سنت نیست و کسی هم نگفته که یک شیعه باید تمام آرای اهل سنت را لحاظ کند و یا بالعکس. بسیاری از اندیشمندان شیعه، در نقد اهل سنت سخن می گویند و اظهارنظر می کنند اما از دایره ادب و احترام و انصاف خارج نمی شوند. حداقل نسبت‌هایی را که هیچ سندیتی ندارد، به اهل سنت نمی دهند. نقد اهل سنت به تشیع نیز باید چنین باشد و در میان اندیشمندان سنی چنین بوده است.»
این جوان اهل سنت در ادامه توصیف امام خمینی رهبر فقید و بنیانگذار انقلاب اسلامی از حضرت عمر و حکومت ایشان، که در صحیفه نور، ج۳، صفحه ۳ در ذیل موضوع “طرح (افیونی بودن اسلام) توطئه ای برای استثمار” آمده است، را به دکتر رضایی و تمام کسانی که به صحابه پیامبر و شخصیت‌های مورد احترام اهل سنت اهانت می کنند، یادآور شده و می نویسد: «درباره شخصیت حضرت عمر امام خمینی رهبر فقید و بنیانگذار انقلاب اسلامی آنجا که سفر ایشان به مصر و دموکراسی و عدالت خلیفه دوم مسلمانان را مثال می زنند و عمل حضرت عمر را عمل پیغمبر و اسلام، نقش ایشان را نقش اسلام ، رفتار حضرت عمر را رفتار پیغمبر و حکومت ایشان را نمونه دموکراسی اسلامی توصیف فرموده و می گویند: “وقتی که عمر می خواست برود به مصر برای این‌که فتح کرده بودند مصر را و قدرتمند شده بود اسلام، همه جا را گرفته بودند، می خواست وارد بشود به مصر، یک شتر بود و خودش بود و یکی هم همراهش، سوار این شتر یکیشان می نشست و آن یکی جلویش را می گرفت و می برد، آن که خسته می شد (قسمت کرده بودند) این سوار می شد. آن وقتی که وارد (به حسب تاریخ) مصر شدند، نوبت آن غلام بود که سوار باشد و آقای خلیفه جلو شترش را گرفته بود و داشت می بردش که مردم مصر آمده بودند به استقبال. خلیفه عبارت از این بود. ما عمر را قبول نداریم اما این عمل، عمل اسلامی آن وقت بوده یعنی نقش اسلام بوده است ولو خودش یک آدمی بوده که ما نپذیرفتیم او را، اما عملی که کرده است این عملی بوده که نقش اسلام این بوده یعنی پیغمبر هم این صورت بود.
یعنی پیغمبر هم سوار یک الاغی می شده یک کسی هم پشتش می نشسته و مسأله برایش می گفته، آن را تعلیمش می کرده، آن پشت سری را تعلیمش می کرده. شما در تمام این دموکراسی ها بیاورید که اینجوری باشد که سلطان وقت که سلطنتش چند مقابل ایران بوده است، چند مقابل فرانسه بوده، شما بیاورید یک سلطان – دموکراتی که با غلام خودش اینجوری رفتار بکند که آن سوار بشود، یک شتر باشد و چیزی بیشتر از این نه، آن جمال و جلال هیچ نباشد در کار. هر سلطانی دموکراتی را که بیاورید اگر بخواهد وارد یک مملکت شکست خورده بشود، ببینید با چه جوری وارد می شود، آنها چه جوری وارد می شوند، این هم وارد شده در یک مملکتی که فتح شده است، سوار شتر غلام و – خودش – حالا نوبت او هست، خودش دستش را جلو گرفته و افسار شتر را دارد می کشد، آمدند اشراف مصر آنجا و همه هم تعظیم کردند. این تعلیم اسلام بوده.»
وی در پایان می نویسد: «آیا شخصیتی که امام خمینی ایشان را اینگونه توصیف می کنند، شایسته همان نوع تشبیهی است که جناب محسن رضایی از زور بیکاری و بی نظری در صفحه فیس بوک خود نوشته است؟ و جالب اینکه وی (دکتر رضایی) خود را مدعی راه رهبر فقید انقلاب می داند.»
همچنین یکی دیگر از هم‌وطنان اهل سنت از این اقدام دکتر رضایی به شدت انتقاد کرده و نوشته است:«به راستی جناب آقای رضایی! جنابعالی که به عنوان دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در کشور ایفای نقش می کنید، توهین به مقدسات و اعتقادات اهل سنت و جریحه دار نمودن احساسات اهل سنت ایران که بخش قابل توجهی از ملت ایران را شامل می شوند در کدام یک از بندهای این مجمع جای داشته و به راستی توهین به مقدسات مذاهب چه مصلحتی را برای نظام جمهوری اسلامی در پی دارد؟؟!»
در پایان خدمت جناب آقای رضایی عارضیم که؛ جنابعالی در نزد همه ملت ایران شخص محترمی هستید. شما به خوبی می دانید که جامعه اهل سنت اعتقاد خاصی نسبت به حضرت عمر- رضی الله عنه- داشته و ایشان را جزو مقدسات خویش می دانند. اینکه شما حضرت عمر را به یک فرد غیرمسلمان و ظالم تشبیه داده اید، اقدامی هوشمندانه نبوده است، زیرا حضرت عمر- رضی الله عنه- یک حاکم عادل بود که عدالت اسلامی را در دنیا گسترانید و سبب مسلمان شدن ما ملت ایران شد،‌ لذا ایشان احسان بزرگی بر گردن ما ایرانیان دارند. و از همه مهمتر اینکه ایشان از یاران خاص رسول اکرم- صلی الله علیه وسلم- و پدر حضرت ام المؤمنین حفصه- رضی الله عنها-،‌ همسر گرامی آن حضرت- صلی الله علیه وسلم- می باشند.
مناسب بود با توجه به اینکه افراد ظالم، زورگو و مستبد در زمان معاصر بسیار فراوان اند، جنابعالی آقای جان کری را به ظالمان زمان تشبیه می دادید. همچنین مناسب بود که احساسات جامعه بزرگ اهل سنت را  که در دفاع مقدس در کنار شما شهید داده اند و شما را در تمام صحنه ها همراهی کرده و بسیاری از آنان به حضرتعالی رأی دادند و از طرفداران سرسخت جنابعالی بودند، جریحه دار نمی کردید.
لذا با درایتی که از شما سراغ داریم، بهترین راه معذرت‏خواهی از جامعه اهل سنت است. بشر جایزالخطاست و راه برون رفت و عاقلانه، معذرت‏خواهی است.

 • تاریخ ارسال : چهارشنبه 29 آبان 1392 ساعت: 13:22
 • نویسنده :

نظرات()

مطالب مرتبط


بخش نظرات این مطلبنام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات

تبلیغات

  Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
  ورود کاربران

  ورود کاربران

  عضويت سريع

  عضويت سريع

   نام کاربری :
   رمز عبور :
   تکرار رمز :
   ایمیل :
   نام اصلی :
   کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد
   آمار

   آمار

    آمار مطالب آمار مطالب
    کل مطالب کل مطالب : 62
    کل نظرات کل نظرات : 12
    آمار کاربران آمار کاربران
    افراد آنلاین افراد آنلاین : 1
    تعداد اعضا تعداد اعضا : 3

    آمار بازدیدآمار بازدید
    بازدید امروز بازدید امروز : 53
    بازدید دیروز بازدید دیروز : 4
    ورودی امروز گوگل ورودی امروز گوگل : 0
    ورودی گوگل دیروز ورودی گوگل دیروز : 0
    آي پي امروز آي پي امروز : 1
    آي پي ديروز آي پي ديروز : 3
    بازدید هفته بازدید هفته : 74
    بازدید ماه بازدید ماه : 105
    بازدید سال بازدید سال : 521
    بازدید کلی بازدید کلی : 10,451

    اطلاعات شما اطلاعات شما
    آی پی آی پی : 54.167.15.6
    مرورگر مرورگر :
    سیستم عامل سیستم عامل :
    تاریخ امروز امروز : یکشنبه 25 آذر 1397
    نظرسنجي

    نظرسنجي

     چه نظری درباره وب سایت دارید

     کلیه ی حقوق مادی و معنوی سایت مربوط به حوزه علمیه تعلیم القرآن صالح آباد بوده و کپی برداری از آن با ذکر منبع بلامانع می باشد.
     قالب طراحی شده توسط: تک دیزاین و سئو و ترجمه شده و انتشار توسط: قالب گراف